tytuł grafiki fotowoltaika toruń
Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej Strona Główna Fotowoltaika Forum - forum energii odnawialnej
Fotowoltaika forum, opinie, informacje...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Panele solarne na dachu wspólnoty... Problem
Autor Wiadomość
Knot 

Wysłany: 2019-06-04, 12:10   Panele solarne na dachu wspólnoty... Problem

Witam,
naczytałem się sporo na temat fotowoltaiki i przyznam szczerze, że zaciekawił mnie ten temat. Na początku pomyślałem, 'mieszkam w bloku - pewnie się nie da'. Kilka godzin spędzonych w sieci rozwiało moje wątpliwości, są w Polsce ludzie którym udało się przepchnąć temat we wspólnotach. Postanowiłem, że też spróbuję. W skrócie, mieszkam na parterze, blok IV piętra, wspólnota 10 klatek, mój udział w części wspólnej 7/1000. Ze wstępnych wyliczeń wyszło, że przekłada się to na jakieś 13m2 dachu, czyli pi razy drzwi, powinno się zmieścić 8 paneli po 300Wp.

Zasadniczo to chodzi mi bardziej o Wasze doświadczenia w sprawach formalno-prawnych przy walce ze wspólnotą, bo oczywiście zarząd nie wyraził zgody, posługując się argumentami 'z kosmosu'. Poniżej historia korespondencji (odpowiedź wspólnoty dostałem w mailu, bez jakiegokolwiek formatowania, aż oczy łzawiły jak czytałem). Jakieś rady? Pomysły co dalej? Są w stanie mi zabronić bez uchwały większości?

odpowiedz.2.jpg
Plik ściągnięto 397 raz(y) 524.12 KB

pismowspolnota.jpg
Pierwsze pismo
Plik ściągnięto 397 raz(y) 344.38 KB

odpowiedz wspolnoty.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 33 raz(y) 133.54 KB

Janek45

Wysłany: 2019-06-09, 08:49   

Trzeba być wytrwałym w tej sprawie, widziałem już taką instalację na bloku, ale niestety nie znam szczegółów jak to formalnie załatwili. Daj znać jak sprawa się zakończy.

Knot 

Wysłany: 2019-06-15, 07:48   

Narazie została odłożona w czasie. Olałem wymianę pism z administracją wspólnoty, poszedłem bezpośrednio do przewodniczącego, który pojaśnił w czym rzecz. Otóż planujemy jako wspólnota modernizację CO, wymianę pionów + wykorzystanie dachu budynku do pozyskania ciepła. Temat w fazie bardzo wczesnej, będzie dyskutowany na zebraniu w lutym 2020 i poddany głosowaniu. Jeżeli przejdzie, to nie będę wszystkim przecież wchodził w drogę bo sam skorzystam na tym pomyśle, natomiast jeżeli nie przejdzie to ja dostaję zielone światło i tyle. A że cała operacja wymaga wzięcia kredytu i podwyżki opłat na fundusz remontowy, to jest spora szansa że nie przejdzie. Bo w bloku 80% to cholerni emeryci. Termomodernizacja była forsowana prawie 5 lat zanim się zgodzili.

Dam znać w lutym czy montujemy :)

Odpowiedz do tematu